Karşıyaka Veteriner - Hayvan Beslemek Kalp Hastalıklarına İyi Geliyor
15296
post-template-default,single,single-post,postid-15296,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive

Evcil Hayvan Beslemek Kalp ve Damar Hastalıklarına Yakalanma Riskini Düşünüyor

07 Ağu Evcil Hayvan Beslemek Kalp ve Damar Hastalıklarına Yakalanma Riskini Düşünüyor

Geçtiğimiz 30 yılda yapılan araştırmalara göre evcil hayvan beslemek kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini düşünüyor.
Bilim adamı Fiedmann’ın 1983 yılında yaptığı bir deneyde kitap okuyan çocukların tansiyonlarını ölçmüş ve yanında bir köpek olan çocukların tansiyonlarının daha düşük olduğunu tespit etmiştir.
1985 yılında ise Grossberg ve Alf Üniversitesi, çocuklara bir köpeği okşarken yapılan testte kan basınçlarının düştüğü gözlemlediler. Ayrıca 6 yaşına kadar olan çocukların muayenesi yapılırken muayene ortamında köpeğin bulunması çocuklardaki stresin azalması sebep olmaktaymış.
2006’da yapılan bir araştırmada ise yaşlı insanların yalnız yürümek yerine bir köpekle yürümeyi tercih ettikleri zaman kalp hızlarının daha olumlu değişimler gösterdiği tespit edilmiştir.
2009 yılında yapılan ve 15 bine yakın insanı kaplayan çalışmada evlerinde kedi besleyen kişilerin ölümcül kalp krizlerine çok daha az yakalandığı gözlemlenmiştir.
Bunların dışında evcil hayvan beslemenin iş hayatında başarıyı sosyal hayatta ise özgüveni artırdığı tespit edilmiştir.
Bizde Med Vet Karşıyaka Veteriner Kliniği olarak sağlığınız ve başarınız için evcil hayvan beslemenizi, onları korumanızı ve sahip çıkmanızı öneriyoruz…

Yorum Yok

Yorum Yaz